Dyktando - klasa IV - wielka i mała litera

oczet królów olskich (wielka i mała litera)

ierwszym ładcą olski był ieszko I. To jemu zawdzięczamy rzest olski w 966 roku z rąk iskupa eskiego. atomiast pierwszym koronowanym rólem był olesław robry. ego następcą został ieszko II. o jego śmierci panowanie objął olesław czodry, zwany także miałym. óźniej korona została przekazana rzemysłowi II, a następnie acławowi II. Z ynastii iastów wywodzili się: ładysław okietek i azimierz ielki. azimierz ielki był ostatnim rólem olski.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ K###a
2/12/18 5:47 PM
Masz 15% prawidłowych odpowiedzi. Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci. Ta strona jest ch****a
~ Junicor iksde
2/11/18 10:48 AM
Mimo ze 99%
~ Junicor iksde
2/11/18 10:47 AM
Do dupy
~ Ortografia girl
2/6/18 4:00 PM
Masz 100% prawidłowych odpowiedzi. Gratulacje!Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie. Mi tak poszło. _Powodzenia_wam_ życzę_!
~ Jednorożec
2/6/18 3:26 PM
Masz 100% prawidłowych odpowiedzi. Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie... A wy?