Dyktando - klasa IV - wszystkie zasady

Leśne zwieęta (wszystkie zasady)

Na lekcji pyrody poznawaliśmy rżne zwieęta i ich natralne środowiska. Najpiękniejszym ptakiem jest dzięcioł czarny o arakterystycznym czerwonym czbku i lśniący krczoczany pirach. Do ssakw, ktre mona spotkać w lesie naley je eropejski, zwany take zaodnim, o dłgich i ostry kolcach. Najpoyteczniejszym owadem jest pczoła, ktra nie tylko produkje mid, ale rwnie zapyla kwiaty dew, na ktrych pźniej rosną owoce. Wiewirka jest gryzoniem o wyrżniającym się rdym ogonie. Jej poywieniemoechy, szyszki, ołędzie oraz gyby.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ super slime girl
2/11/18 12:53 PM
Mega łatwe, a prostszego chyba na tym świecie nie ma. Pozdrawiam <3
~ karolinka 1234
2/1/18 5:34 PM
naprawdę takie łatwe ?
~ matylda i antoś
2/1/18 5:23 PM
fajne są naprawdę
~ antoś
2/1/18 5:17 PM
nawet tludne som te dyktanda jak na trzecio klasiste
~ gall anonim
1/29/18 7:09 PM
ok
~
1/29/18 7:08 PM