Dyktando - klasa IV - z ó i u

Kłopotliwy ckier (z ó i u)

Zespł ekspertw złożonych z osłw, krlikw, knrw i mrwkojadw chciał przysłżyć się społeczeństw. Nard nie mgł sam dłżej szkać prodktw, ktre zastąpiłyby ckier. Na prżno prbowali z przetworw z brakw i wanilii utłc cukier, chodzili do wrżki, mielili ogrki. Specjaliści rchomili klb ochotnkw, ktrzy mieli zbdować wieczną aparatrę do prodkcji ckr Wedłg krtkich sondaży plan się dał, a eksperci będą teraz sprawniać swj wynalazek.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ Wiki
2/13/18 5:18 PM
Można dobrze przygotować się do dyktanda. Moim zdaniem to jest bardzo dobre na zapamiętanie ortografii. :) :) :) :)
~ Jano
2/9/18 9:47 AM
Przydatne
~ Julia
1/28/18 8:11 AM
Nawet fajne
~ Antek z 4d
1/25/18 3:09 PM
pomaga troche
~ lol
1/24/18 4:37 PM
Rodzice karzą mi to robić bo mam z polaka na 1 pułrocze 4
~ nick
1/23/18 5:54 PM
eeee