Dyktando - klasa IV - z rz i ż

Wielka niespodzianka (z rz i ż)

Pewnego weśniowego dnia rodzice oznajmili, że mają mi coś wanego do powiedzenia. Zaraz potem mama drącym głosem oznajmiła, że jest w ciąy. Szczee mówiąc, na początku byłem przeraony. Potem jednak pomyślałem, że moje maenia staną się eczywistością. Będę miał brata! Zawsze mayłem przecie o pyjacielu, o kimś bardzo mi yczliwym, kto zawsze będzie tu obok mnie. Kiedyś przeyjemy razem pygodę ycia!
Wiedziałem równie, że mamie będzie teraz cięej ni zwykle. Dlatego od razu uciłem się do kuchni, żeby pygotować jej ulubione kanapki na ytnim chlebie z twarokiem, odkiewką i euchą. Podałem je na róowym taleyku w onkile i ółwie. Przyekłem sobie, że od dziś będę dbał o to, eby mama jadła same poywne posiłki. Jutro zrobię jej ganki z ółtym serem, a pojue sałatkę ze świeych wayw.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ wmc21
10/2/20, 9:33 AM
100 procent proste
~ fornite
5/26/20, 8:58 AM
95%
~ spocony janusz
5/22/20, 11:35 AM
spoko dyktando miałęm 100%
~ emciak
5/7/20, 11:12 AM
do 3 razy sztuka
~ nic
4/29/20, 1:23 PM
fajne dyktando