Dyktando - klasa V - interpunkcja

Jak wyglądają pokoje piątoklasistów (z interpunkcji)

W nowym wydaniu naszej szkolnej gazetki Długa Przerwa można przeczytać artykuł pt Tak wygląda mój pokój. Wypowiada się w nim kilkoro uczniów w tym dwoje piątoklasistów Co takiego powiedzieli redaktorom Marta i Piotrek
Pokój Marty
Mój pokoik jest małyale przytulny Lubię się uczyć więc najwięcej czasu spędzam przy biurku Mama często mówi że zostanę przyrodniczką lub lekarką Dlaczego Na jasnozielonych ścianach powiesiłam trzy obrazy Przedstawiają one afrykańskie zwierzętaonia geparda i ogromnego lwa Bardzo lubię biologię dlatego na półkach mam wiele książek o roślinach owadachazach gadach i ssakach.
Pokój Piotrka
W przyszłości chciałbym być kierowcą rajdowym albo piłkarzem. Uwielbiam samochody a najbardziej te szybkie Lubię też oglądać mecze Nad moim łóżkiem wiszą plakaty przedstawiające ulubionych sportowców i ulubione drużyny więcej ozdób i pamiątek trzymam na półkach Dbam o porządek na biurku ponieważ ułatwia mi to naukę Ale muszę przyznać że niekiedy układam na nim moje małe samochodziki i urządzam wyścigi

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze