Dyktando - klasa V - wielka i mała litera

arszawianin w rakowie (wielka i mała litera)

arszawa, tolica olski, to bez dwóch zdań przepiękne miasto. Niektórzy twierdzą jednak, że szczycący się awelem i słynnym ościołem ariackim raków jest jeszcze ładniejszy. Pewien arszawianin postanowił się o tym przekonać. Wsiadł do pociągu olskich olei aństwowych i wyruszył w drogę.
Dawna tolica powitała miłego gościa piękną pogodą i przyjazną miną stojącego na cokole dama ickiewicza. To właśnie rakowski ynek był celem pierwszego spaceru. W rzewodniku przybysz z azowsza przeczytał, że ynek łówny w rakowie jest jednym z największych w uropie. Spacerując po jego płycie, mijał rozmawiających po ngielsku, iemiecku i osyjsku turystów. W końcu postanowił zwiedzić ukiennice, z których dachu można zobaczyć atry.
olejne dni przyniosły jeszcze więcej atrakcji. uzeum arodowe w rakowie oczarowało turystę stałą ekspozycją oraz przeniesioną niedawno z uzeum siążąt artoryskichamą z ronostajem” pędzla eonarda a inci. Spotkał się też z samym mokiem awelskim. Wracając do domu, stwierdził jednak, że nie zamieniłby arszawy na raków. Miałby przecież zbyt daleko nad ukochane orze ałtyckie.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ gronojad
2/23/18 1:31 PM
Ciekawe dyktanda.
~ Hajsior
2/20/18 8:35 PM
~ Hajsior
2/20/18 8:35 PM
~ Hania
1/24/18 3:41 PM
Jak to robicie