Dyktando - klasa V - wszystkie zasady

Niezwykły konkrs (wszystkie zasady)

Nda w szkole? . Te słowa po prostu się wykluczają. A j na pewno u nas. Pekonajcie się sami.
T ped ożym arodzeniem i owym okiem nasi poloniści zorganizowali pasjonjcy konkrs o tytule Ksiąkaktrą polecam. dział mgł wzić kady czeń. Warnkiem było zaprezentowanie treści lektry. Zgłosiło się wielu iętnych dla ktrych wygrana była pnktem onoru.
Jako pierwszy swj ulbiony tytł pedstawił Gego. Była to lektra W ustyni i w uszczy atorstwa enryka ienkiewicza. Nasz kolega z szstej klasy pgotował prezentację i dłgo opowiadał o yciu w Afryce i trasie podrywnych boaterw.
Pźniej na scenę weszła elena. Wybrała opowiadanie O psie ktry jeździł koleją omana isarskiego. Wysłialiśmy smtnej istorii kndelka o imieniu ampo. Dla lepszego efektu elena pygotowała coś niesamowitego. Kiedy kończyła wystpienie, do sali wszedł jej tato. Był on przebrany za kondktora i pyprowadził ze sob wczarka iemieckiego. Gdy zobaczyliśmy to pocieszne stwoenie od razu zaczęliśmy się z nim bawić. Nauczyciele ze zdumieniem przysłiwali się okyk radości.
Pźniej dowiedzieliśmy się że tato naszej koleanki zgodę na pyprowadzenie zwieaka otymał od dyrektora. Owczarek ma na imię eus i jest psem terapetycznym. To znaczyże pomaga on w leczeniu ory. J postanowiliśmy udamy się na wycieczkę by zobaczyć eusa w czasie pracy.
A co z konkrsem Został pełoony na styczeń.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ GwenMcFly
2/22/18 9:18 AM
Lolololololololololololololololololololololololololololololololo
~ SWEETA
2/7/18 4:26 PM
Jak robicie te dyktanda?
~ #Sweet
1/9/18 4:35 PM
Niektóre słówka są na prawdę trudne. :)