Dyktando - klasa V - wszystkie zasady
Niezwykły konkóurs (wszystkie zasady)
Nóuda w szkole? NiemożliweNie możliwe. Te słowa po prostu się wykluczają. A jóużrz na pewno u nas. Nie wierzycieNiewierzycie!? Przżekonajcie się sami. Tuóżrz przżed bBożym Nnarodzeniem i nNowym Rrokiem nasi poloniści zorganizowali pasjonóująoncy konkóurs o tytule („Ksiąrzżka,:ktuórą polecam”). UÓdział móugł wzionąć karzżdy óuczeń. Waruónkiem było zaprezentowanie treści lektuóry. Zgłosiło się wielu chhiętnych , dla ktuórych wygrana była póunktem hchonoru. Jako pierwszy swuój ulóubiony tytuół przżedstawił Gżrzegoszrz. Była to lektóura („W pPustyni i w Ppuszczy)” auótorstwa hHenryka Ssienkiewicza. Nasz kolega z szuóstej klasy pżrzgotował prezentację, i dłuógo opowiadał o żrzyciu w Afryce i trasie podruórzży głuównych bochhateróuw. Póuźniej na scenę weszła HChelena. Wybrała opowiadanie „:O psie, któury jeździł koleją,” rRomana pPisarskiego. Wysłóuhchialiśmy smóutnej hchistorii kuóndelka o imieniu Llampo. Dla lepszego efektu HChelena przżygotowała coś niesamowitego. Kiedy kończyła wystomąpienie, do sali wszedł jej tato. Był on przebrany za konduóktora i przżyprowadził ze sobąom oOwczarka Nniemieckiego. Gdy zobaczyliśmy to pocieszne stwożrzenie , od razu zaczęliśmy się z nim bawić. Nauczyciele ze zdumieniem przysłuóchhiwali się okżrzykomą radości. Póuźniej dowiedzieliśmy się , że tato naszej kolerzżanki zgodę na przżyprowadzenie zwierzżaka otżrzymał od dyrektora. Owczarek ma na imię Zzeus i jest psem terapeuótycznym. To znaczy, że pomaga on w leczeniu chhoryhch. Juórzż postanowiliśmy – , udamy się na wycieczkę;, by zobaczyć zZeusa w czasie pracy. A co z konkóursem?! Został przżełożrzony na styczeń.Ilość literek do wstawienia: 20
Poprawne odpowiedzi: 0
Nieprawidłowe odpowiedzi: 20
Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.
Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.
Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.
Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.
Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.
Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.
Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.
Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.
Komentarze