Dyktando – klasa V – wszystkie zasady
Moja kolekcja (wszystkie zasady)
Kiedy tylko mama zamknęła za sobą drzżwi, wysóunąłem spod łuóżka wielkie póudło pełne klockuów. Zamiast sprzżątać w pokoju zająłem się tworzżeniem konstrukcji, czyli tym, co lubięe najbardziej. ChHociarzż muszę pżrzyznać, że pżrzepadam jeszcze za czytaniem ksiąrzżek i jeżrzdżeniem na chhulajnodze. Najpierw wyjąłem rzżuółtą, nie dużąniedużą deseczkę, do któuórej pżrzyczepiłem kolejne klocki – trzży małe i tżrzy średnie. Od spodu kliknęły zaraz dwie pary kóułek. Na pżrzodzie umieściłem okienko i oczywiście kierownicęe. Chciałem jeszcze jakoś obuódować ten powstający właśnie pojazd. Grzżebałem więc w póudełku, z któurego wraz z każrzdym ruchhem moich rąk, prawie jak po przżejściu wielkiej morskiej fali, wysypywały się na bżrzeg przerórzżne klocki. Tyhch to akuórat mam naprawdę dużrzo. Mam proste elementy, pżrzydatne w każrzdej bóudowli. Ale jest tu terzż sporo tych rzżadziej spotykanych. Na przżykład klocki neonowe i te z ciekawymi nadruókami, szóufladki, skrzżynki, pnie dżrzew. Specjalne miejsce zajmują figóurki. Jest tu cały tłuóm zwykłych luódzików, ale nie brakuje ruównierzż tyhch bardziej oryginalnych. Mam uśmiechhniętą postać z jakimś dziwnym narzżędziem, męrzżczyznę o suórowym wyrazie twarzży, naóukowca z laboratoriuóm, człowieka kuókuórydzę, człowieka marhchewkę i wiele, wiele innych.Ilość literek do wstawienia: 20
Poprawne odpowiedzi: 0
Nieprawidłowe odpowiedzi: 20
Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.
Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.
Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.
Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.
Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.
Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.
Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.
Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.
Komentarze