Dyktando - klasa V - z ą, ę, om, em, en, em

Zgrana klasa (z ą, ę, om, em, en, em)

Tego roku wrzesień przywitał nas pikn pogod. Znowu spotkaliśmy się w naszej szkole, teraz już jako pitoklasiści. Długo przyglądaliśmy si koleg i koleżank, rozmawiajc o wakacyjnych wyprawach i wdrówkach. Spdziliśmy tak kilkadziesit minut, gdy w końcu usłyszeliśmy dźwik dzwonka.
Przed pierwsz lekcj Adam z Krystian wypłukali tablic gbk i przynieśli kred. Pani wychowawczyni weszła do klasy uśmiechnita i wesoła. Dziewczta pochwaliły jej lawdow sukik i granatow marynark.
Wraz z pani przyszedł nowy uczeń. Jdrzej pochodził z Wgrowca. Przez chwil opowiadał o tym piknym mieście położonym pomidzy Nielb i Wełn. Pani wychowawczyni powiedziała Markowi i Piotrkowi, klasowym rozrabiak, że byłoby miło, gdyby oprowadzili nowego koleg po naszym miasteczku.
Później pani napisała temat lekcji: „Jesteśmy zgran klas”.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ Unikatowaaa
2/8/18 5:28 PM
xD
~ Prestiżowy Polonista
2/6/18 8:44 PM
Łatwe!
~ Nikt
2/6/18 10:05 AM
to jest fajneee
~ kasztan
1/9/18 3:39 PM
spk