Dyktando - klasa V - z ch i h

oinka dla drua (z ch i h)

Przed Bożym Narodzeniem arcerze mają dużo obowiązków. W sklepa trwają zbiórki arytatywne dla potrzebujący, a i mieszkającym w sroniska zwierzakom przydałoby się troę suej karmy. Nie zapominajmy też o domow obowiązka. Dla każdej drużyny asłem na grudzień jest słowo: „pomoc”.
Nawet mając na głowa tak wiele obowiązków, nasi mali boaterowie nie tracili dobrego umoru. Z uśmieem na twarza odwiedzali kolejne miejsca i wypełniali obowiązki. W drodze do otelu, w którym trwała zbiórka karmy dla zwierząt, enryk złapał się za głowę. Jak można było zapomnieć o prezencie dla drua? I jak zdobyć oryginalny podarek w ciągu dwó dni?
Na szczęście onorata wpadła na świetny pomysł. Kilka kolorowy bibułek, duży blok papieru, aczyki, na który będzie można powiesić ozdoby, i niezwykła oinka dla drua już gotowa. No i jeszcze zestaw porcelanowy filiżanek, w sam raz na rozgrzewającą erbatę.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ I'm idiot?
2/12/18 3:23 PM
Miałam 4 błędy
~ daad
2/6/18 10:07 AM
XDDD
~ Kalusia001
1/28/18 6:44 PM
100%
~ Kama17
1/23/18 6:27 AM
Mi sie tez podoba Ale jeszcze ani razu nie miałam 100 %
~ #Sweet
1/9/18 2:15 PM
fajna stronka
~ #Sweet
1/9/18 2:14 PM
Masz 100% prawidłowych odpowiedzi. Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.