Dyktando - klasa V - z ó i u

Zgbionywek ( z ó i u)

W dom państwa Nowakw hk, zgrzyt i rmor. Powd? Zgbionywek Jstynki. Wcale nie taki zwykły ołwek. Ma przecież gmkę do mazania i rżowy paseczek na środk, no i towarzyszył dziewczynce podczas szkolnego ślbowania.
W poszkiwania zaangażowani byli wszyscy domownicy. Tatś sprawdził kchnię. Mamsia rozejrzała się po korytarz, i zajrzała na płki w łazience. Zzia, młodsza crka Nowakw, dokładnie rozglądała się, czy ołwek nie leży na jednej z podłg . No i jeszcze Pszek, dzielny pies o niezawodnym zmyśle węch, ktry szkał trop.
Minęło ponad pł godziny. Przeswano meble, wyswano szflady, zaglądano pod ł_żka. Nie przyniosło to żadnych efektw. Mama postanowiła nawet, że gdy pjdzie do pobliskiego sklep, kpi nowy ołówek oraz dże pdło smakołykw na poprawę hmor. Pozostało tylko sporządzić listę zakpw.
Jakież było zdziwienie mamy, kiedy wśrd swoich przyborw do pisania znalazła ołwek Justynki. A skąd on się tam wziął? O to msielibyście zapytać tatę, ktry często zapomina odkładać rzeczy na swoje miejsce. Na szczęście mamsia nie zapomniała o zakpach i pod wieczr cała rodzina zajadała pyszne ckierki i ciastka.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ 2013
2/18/18 11:59 AM
fajne
~ xD
2/15/18 3:27 PM
Nawet fajne
~ 2285
2/6/18 9:50 AM
Super