Dyktando – klasa VI – wszystkie zasady
Pewnego razu (wszystkie zasady)
Pewnego razu był sobie chhłopiec. Miał na imię Jóuzio. Niektuórzy móuwili na niego Jóuzek, nieliczni Juózef, a jeszcze inni Jóuzik. Juózio mieszkał na ostatnim piętrzże, czyli czwartym, w bloku, któury pięter liczył sobie oczywiście cztery. Nie było to więc szczeguólnie wysoko. Gwiazdy i księrzżyc widać było stąd całkiem nieźlenie źle. Do nieba było jednak daleko. Mieszkanie Jóuzia znajdowało się w pewnym mieście. Było tu durzżo zieleni – parkuów, skwerkuów i miejskihch laskóuw. HChoć nie brakowało też bruókowanych chhodników i ulic. Miasto to było póunktem na mapie pPolski położrzonym w jej prawej części, ale do Ppolskiej granicy pozostawał jeszcze spory kawałek. Karzżdego dnia Jóuzio bóudził się i zasypiał w mieszkaniu pod nuómerem czternaście, ale często myślał o nim jak o trzżynastce, ktuórą w istocie było. Wprawdzie na drzżwiach wyraźnie pyszniły się jedynka i czwóurka, ale u sąsiaduów obok widać było dwóunastkę, a u kolejnych jurzż piętnastkę. Gdzie podziała się trzżynastka? Pruóżno było jej szukać. Dlaczego? Niektóurzy lóudzie muówili, że tżrzynastka przżynosi pechha, dlatego jej zwyczajnie tutaj nie ma. Podobno nikt nie chciałbychciał by zamieszkać w tak oznaczonym mieszkaniu. Nikt by go nigdy nie kuópił. Stałoby więc póuste, samotne, może by nawet czasem straszyły tam duhchy. Dla Jóuzka brzżmiało to trohchę jak żrzart, dlatego lubił wyobrarzżać sobie, że to niewidzialnenie widzialne mieszkanie naprawdeę istnieje i tylko on ma kluócze do jego dżrzwi. Działy się tam niestworzżone żrzeczy. Zaruówno pod trzżynastką, jak i w Jóuzia wyobraźni. Zresztą, to właściwie to samo.Ilość literek do wstawienia: 20
Poprawne odpowiedzi: 0
Nieprawidłowe odpowiedzi: 20
Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.
Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.
Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.
Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.
Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.
Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.
Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.
Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.
Komentarze