Dyktando - klasa VI - z ch i h

Muy na waadle (z ch i h)

Znacie istorię o psotliwy mu a? Przez i arce pewien zegarmistrz został zmuszony do zerwania ważnej umowy andlowej. cecie wiedzieć, co takiego się wydarzyło? Posłuajcie.
Było to we Włosze, w jednym ze słoneczny, słynący z pyszny serów miasteczek. Wszyscy jego mieszkańcy za punkt onoru postawili sobie dbanie o czystość i porządek. Ulice i odniki, kamienice i gospodarstwa, piękne kościoły i skromne atki — wszystko zawycało czystością. Wszystko z wyjątkiem warsztatu zegarmistrza.
ytry mężczyzna uważał takie sprawy za błae i niewiele znaczące. Koał za to pieniądze. Każdego dnia, wspólnie z pracownikami, wytwarzał meanizmy, wskazówki i tarcze. Proste zegarki sprzedawał za drobne kwoty. Największe przyody przynosiły mu duże zegary zamknięte w drewniany skrzynia. I właśnie taki miał wkrótce sprzedać andlarzom, którzy przybyli z odległego, leżącego en za oryzontem portu. Spotkanie zaplanowano w posiadłości mężczyzny.
Tymczasem w ogrodzie zegarmistrza rosła sterta śmieci. Mało kto zwracał na nią uwagę. Jednak o ydne zapay przyciągały muy z całej okolicy. Małe, duże, ałaśliwe, cie — wszystkie lubiły bawić się w tym miejscu. Nazywały je nawet najlepszym z wesoły miasteczek dla mu.
Tego dnia zainteresowanie owadów wzbudziła nowa atrakcja: pokaźny rozmiarów skrzynia z ruomym elementem. Był to oczywiście zegar z waadłem. Muchy od razu wzięły go za uśtawkę. I gdy tylko podmu wiatru otwarł szklane drzwiczki, cała mara wleciała do środka i rozpoczęła wspaniałą zabawę.
Co było dalej? Goście z daleki krain ze straem patrzyli na trzęsące się i bzyczące pudło. To miał być i wspaniały czasomierz? Niewiele myśląc, wycofali się z transakcji i wilę później opuścili miasteczko.
Dla zegarmistrza była to surowa lekcja. ojnie opłacił pracowników i mieszkańców, aby pomogli mu posprzątać okolicę. Może więc muy wcale nie były psotliwe, lecz po prostu znalazły aka na mężczyznę? Większość istoryków twierdzi jednak, że był to najzwyklejszy przypadek.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ lol
2/22/18 11:58 AM
za pierwszym razem xdd lollllllllllllll
~ darkblaze500
2/19/18 8:56 PM
spoko dyktando szkoda ze nie ma do 7 klas
~ lol
2/15/18 6:59 PM
lol ale guwno
~ I'm idiot?
2/12/18 3:31 PM
Przy okazji się matematyki do uczę
~ Błagam
2/12/18 3:31 PM
Momi, tu wchodzą dzieci. Nie używajcie słów wulgarnych
~ momi
2/5/18 9:35 AM
zajebista strona
~ nati
1/6/18 11:55 AM
supi