Dyktando - klasa VI - z nie

gość (z nie)

widziałem go, jak przebiegał przez jezdnię. się ani w prawo, ani w lewo; się, że mu . , skąd przychodził i dokąd tak pędził. Pytałem o niego sąsiadów. o nim zupełnie nic. Inni mówili, że być może mieszka kilka ulic dalej, choć musi to być prawda.
Postanowiłem sprawdzić to samemu. Wstałem bladym świtem i przygotowałem się, by wyjść, gdy tylko go zobaczę. Nic z tego. Na moich nogach za nim nadążyć. przyjąłem z pokorą.
Kilka dni później stało się coś, czego zupełnie się . Był ranek. Po nocy kręciłem się w łóżku, i wyjść spod ciepłej kołdry. Wtem usłyszałem drapanie w drzwi. , lecz właśnie drapanie. Wstałem, podszedłem do wejścia i szarpnąłem za klamkę. Przez chwilę patrzyłem z . To on! biszkoptowy piesek, na którego szyi obroży. Wpuściłem go do domu.
Gdy już zjadł i wypił miskę wody, napisałem ogłoszenie. Zrobiłem to , się z nim rozstawać. Ktoś mógł jednak na niego czekać. Na dole umieściłem dopisek: „w przypadku lub się właściciela piesek zostaje ze mną”.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ Polishgirl
2/21/18 5:54 PM
Spoko