Dyktando - klasa VI - z ó i u

Naczka w górach (z ó i u)

la, Adrian i Jakb to troje przyjacił. la lbi jazdę na rowerze, Adrian szsje na nartach, Jakb chętnie wyrsza na piesze wędrwki. Nasza trjka czy się w szkole podstawowej przy licygiej.
W czerwc, gdy tylko odebrali świadectwa, wszystkie z wyrżnieniem, postanowili, że w tym rok wsplnie zaplanją wakacje. Nad celem podrży zastanawiali się wcale nie tak krtko. Spośrd wiel propozycji wybr padł w końc na gry.
Meldnek w hotel, szybkie śniadanie i najwyższa pora stanąć u stp malowniczych szczytw. Ara dopisała; na szlak wprost roiło się od trystw. W pewnej chwili Jakb, ktry miał jż dosyć przeciskania się przez tłm, zaproponował wybr innej trasy. Powiedział nawet przyjaciołom, że zna świetny skrt.
Nasi bohaterowie zboczyli ze szlak. Początkowo droga wiodła przez leśną gęstwinę. Szli rwnym tempem, nasłchjąc śpiew ptakw. Po kilk godzinach znaleźli się na ogromnej polanie i z przerażeniem zaważyli, że ttaj droga się skończyła. Jakb nerwowo szkał mapy w blzie i plecak. Nic z tego. Nie zabrał jej z pokoj.
la, Adrian i Jakb szli z powrotem tą samą drogą. Gdy wrcili na szlak, był jż wieczr. Postanowili przełożyć wyprawę o kilka dni, a wcześniej dokładnie przestdiować mapy. Zapamiętali też, że w grach należy trzymać się szlak.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ ghjg
2/20/18 12:59 PM
ch*j
~ nikodem konopka
2/20/18 12:58 PM
easy win !!!!!