Dyktando - klasa VI - z rz i ż

Ksiąka i pygoda (z rz i ż)

W kadym mieście, małym, duym i ogromnym, znajdziecie pynajmniej kilka niezwykłych sklepików. Najczęściej mieszczą się one py adko uczęszczanych ulicach. Dlaczego? Spedawane są w nich niezwykłe eczy. Nie kady moe o nich wiedzieć!
W pewnym połoonym nad niewielką eką miasteczku, w którym nie ma ani wieżowców, ani drapaczy chmur, stoi sobie maleńka księgarenka. Patąc w jej pestronne okna, pechodnie widzą rónokolorowe ksiąki. Mało kto wchodzi jednak do środka. Czyby ludziom brakowało odwagi?
Właśnie taką odpowiedź usłyszelibyście od stojącego za ladą spedawcy. Siwy męczyzna ekłby nawet, e dobe wie, czego boją się ci, któy zatymują się ped progiem księgarni. Boją się pygody. Kada ksiąka jest pecie niezwykłą podróą. Po chwili namysłu dodałby jeszcze, e do odwanych świat naley.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ Trynkiewicz
2/22/18 9:04 PM
hard
~ nnn
2/20/18 1:02 PM
nic
~ Hwdp
2/17/18 10:05 AM
Za łatwe
~ Janusz
2/15/18 7:21 PM
izi win
~ ja wjem, że wiem
2/2/18 8:18 AM
za łatwe