Dyktando - klasa VI - z rz i ż

Wizyta Małgoaty (z rz i ż)

Moja koleanka Małgoata zawsze powtaa, że paoną kawę pije wyłącznie w filiance, najlepiej z podganym mlekiem, byle tylko bez koucha na powiechni. ąda do tego równie ciastek w kształcie emieni na ozdobnym taleyku w róyczki.
Tak było i tym razem, kiedy odwiedziła mnie zupełnie pypadkowo pod koniec weśnia. Zdąyłam jeszcze peciągnąć wosowy obrus gorącym elazkiem, kiedy zobaczyłam Małgoatę w pestrzeni między modewiowymicienicami. Zaraz potem pekroczyła moje progi.
Kiedy wreszcie spełniłam wszystkie jej yczenia i podałam poczęstunek drącymi rękami, zaądała mojego towarzystwa. Pech chciał, że zbliając się do stołu, mój kot Pemysław pebiegł tuż obok i zakleszczył mi się między pebierającymi ze stresu nogami.
Małgoata kyknęła jak opaona, a ja ujałam wielką czarną plamę na jej pykrótkiej sukience. Wyszła obuona, taskając dwiami, i wpadła prosto w pokywy w moim pydomowym ogródku.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ Karol Bit
12/13/21, 5:31 PM
55 procent Nieźle