Dyktando - klasa VIII - z i, ii i ij

Wyprawa za masto (z i,ii i ij)

Z okazj urodzin Ma pojechałyśmy na wyprawę za masto. Mo rodzice przygotowali dla nas kanapki i ciasto z dyn, bo do domu miałyśmy wrócić dopiero po kolacj. Prowant zjadłyśmy, siedząc na ziem, na posiłek wybrałyśmy miejsce tuż przy leśnej ale. W tym czasie wysłuchałyśmy histor Julo magi jadowitej żm. Potem wszystkie po kole ruszyłyśmy do lasu według wyznaczonej na mapie lin. Maja miała na szy korale, które dostała ode mnie w urodzinowym prezencie. Zrobiłam je zresztą sama, bo rękodzieło to jedna z moch największych pasj.
Według naszej wizj do pierwszego celu małyśmy dojść za godzinę, ale nagle zaczęło boleć mnie bodro, a Jula powiedziała, że się bo. W tym momencie więc wara w powodzenie naszej misjbardzo się zachwała.
Na szczęście ból zaraz minął, a tata Sylw przez telefon przypomniał nam o naszej harcerskiej edukacj. Po podjęciu zgodnej decyzj pełne emocj i nadzie ruszyłyśmy znów naprzód, czując się jak zdobywcy Ameryki albo Azj.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ Gucio
9/22/20, 5:50 AM
91 % ale i tak ciekawa treść :)
~ Sasetka
9/3/20, 12:17 PM
To dyktando jest bardzo fajne oraz ciekawe!100%
~ Martina
5/21/20, 7:34 PM
fajnie
~ samolocik
5/20/20, 8:09 AM
67% 8 klasa XD
~ smerf maruda
5/19/20, 2:57 PM
79% łoł ja chodze do 3 klasy a mam 79% poprawnych odpowiedzi
~ Molkowi
5/15/20, 2:25 PM
izi