Dedykacja dla dziecka

Dedykacja dla dziecka może być tworzona z powodu rozmaitych okazji, np. zakończenia roku szkolnego, urodzin, Dnia Dziecka czy innych momentów, w których zwyczajowo składa się dziecku życzenia czy gratulacje oraz ofiarowuje prezenty. Dedykacje dla dziecka mogą przybierać bardzo różne formy i style.

 

Niezależnie od okazji i rodzaju podarunku, któremu towarzyszy dedykacja, warto, by była ona jak najbardziej spersonalizowana. Będzie to o wiele łatwiejsze, jeśli relacja, jaka łączy nas z odbiorcą dedykacji, jest stosunkowo bliska.

Jak napisać dedykację dla dziecka?

Dobrze jest w treści dedykacji nawiązywać do indywidualnych pasji i zainteresowań dziecka lub też jego planów rozwojowych w kontekście planowanych studiów czy podejmowanego zawodu. Nawet jeśli niektóre z zainteresowań są typowo młodzieńcze i na pewno przeminą za jakiś czas (np. zafascynowanie samochodami czy dinozaurami), dedykacja z nimi związana będzie pełniła w przyszłości funkcję miłej „przypominajki”. W dedykacji dla dziecka dobrze jest również wyrazić uczucie sympatii czy wręcz miłości i przywiązania, jakim go darzymy oraz jak dobrze mu życzymy. Dedykacja nie powinna być jednak zbyt złożona - powinna ograniczać się do jednego, dwóch zdań złożonych.

Formy dedykacji dla dzieci

Takie dedykacje mogą mieć charakter poważny, skupiony na ważnych aspektach życia i rozwoju lub nieco bardziej żartobliwy, wesoły i humorystyczny, np. w formie zabawnego cytatu, który następnie można rozwinąć własnymi słowami, odnosząc do dziecka. Jeśli dedykację umieszczamy w książce, to będzie zapisana własnoręcznie. Na upominkach rzeczowych można ją nadrukować lub wygrawerować.

Jak przekazać dedykację dziecku?

Najczęściej taka dedykacja jest przekazywana wraz z przedmiotem, który stanowi dla dziecka prezent. Zazwyczaj jako autorzy robimy to osobiście, niejednokrotnie powtarzając treść dedykacji w życzeniach słownych.

Komentarze

~ Zosia
10/25/23, 6:32 PM
Komunikatach
~ AmiCat
2/8/22, 3:14 PM
kocha tom strone !
~ Antoś
1/21/22, 4:23 PM
supcio
~ tosia
8/19/20, 11:39 AM
super