Dedykacja dla nauczyciela

Dedykacje dla nauczyciela tworzymy zazwyczaj przy okazji wręczania mu kwiatów lub upominku rzeczowego, a te z kolei pojawiają się przeważnie z okazji Dnia Nauczyciela czy momentów takich jak zakończenie roku szkolnego lub urodziny czy imieniny pedagoga.

 

Niezależnie od okoliczności wręczanemu prezentowi powinna towarzyszyć dedykacja, która może przybierać bardzo różne style - od poważnej, do nieco bardziej żartobliwej, humorystycznej. Wszystko zależy od naszej relacji z nauczycielem.

Jak napisać dedykację dla nauczyciela?

Powinna ona zawierać kilka podstawowych elementów, dzięki którym jej treść będzie przejrzysta i uporządkowana. Do tych elementów należą:
- data i miejsce, w którym wręczany jest podarunek wraz z dedykacją,
- zwrot grzecznościowy informujący o tym, kto jest adresatem prezentu (np. Kochanemu Panu Jackowi… lub już bardziej oryginalnie, podkreślając wybrane cechy pedagoga, np. Niezłomnej Pani Ani...),
- właściwa treść dedykacji (najlepiej, gdy będzie ona możliwie jak najbardziej spersonalizowana),
- podpis (jeśli jest to prezent zbiorowy, to zazwyczaj decydujemy się na jakieś grupowe określenie, np. Uczniowie VB). Jeśli jednak prezent czy kartka są na tyle duże, że zmieści się indywidualny podpis każdego, warto zastosować taki zabieg.

Formy dedykacji dla nauczyciela

Jest to przeważnie jedno- lub kilkuzdaniowa wypowiedź w formie życzenia, kierowana przez ucznia lub uczniów do ulubionego pedagoga lub wychowawcy. Nawiązuje się w niej do trudów procesów nauczania i wychowania, jakie konkretny nauczyciel podejmuje. Dedykacja dla nauczyciela może mieć również formę zabawnego cytatu lub cytatu i dopowiedzenia wymyślonego przez nadawcę.

Jak przekazać dedykację nauczycielowi?

Uczniowie umieszczają ją bezpośrednio na wręczanym przedmiocie, np. na jego odwrocie (miejsce zależy od rodzaju prezentu). Jeśli wręczamy nauczycielowi kwiaty, dobrym miejscem na dedykację będzie dołączony bilecik okolicznościowy lub kartka.

Komentarze

~ Bitch
3/10/21, 6:31 PM
To jest źle bo powinien być napisany jakiś przykład a nie