Gratulacje z okazji ciąży

Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety, ale także towarzyszącego jej mężczyzny. W okresie oczekiwania na pojawienie się na świecie nowego członka rodziny, otrzymują oni gratulacje, które mogą przybierać bardzo różne formy, płynące od rodziny, przyjaciół i znajomych.

 

Przyszli rodzice z pewnością ucieszą się z każdego wsparcia wyrażonego w formie życzeń czy gratulacji, które w pewnym sensie stanowią zapewnienie o mentalnej łączności z nimi oraz wyrażenie gotowości do pomocy w razie potrzeby. Składając gratulacje z okazji ciąży, dajemy im sygnał o tym, że wspólnie z nimi chcemy przeżywać tę radość.

Jak napisać gratulacje z okazji ciąży?

Mogą one przybierać rozmaite postacie i formy – współczesny rynek pełen jest gotowych wzorów karnetów, ozdób, papeterii czy trójwymiarowych form dekoracyjnych w rozmaitych stylach i kolorystyce. Treść gratulacji z okazji ciąży można równie ułożyć samodzielnie. Należy przy tym pamiętać, by miały one charakter radosny, optymistyczny, wyrażały nadzieję na szczęśliwe rozwiązanie, ale również wspierały przyszłych rodziców w trudach oczekiwania i przygotowań. Najważniejsze jest, aby gratulacje te były szczere i płynęły prosto z serca.

Formy gratulacji z okazji ciąży

Oprócz tradycyjnej kartki okolicznościowej czy wiadomości elektronicznej można przyszłym rodzicom zgotować kilka miłych niespodzianek. Jedną z nich jest, pochodzące amerykańskiej tradycji, baby shower, czyli okolicznościowe przyjęcie, podczas którego wręcza się im prezenty, organizuje wspólne zabawy czy spędza czas na miłych rozmowach przy dobrym jedzeniu.

Jak przekazać gratulacje przyszłym rodzicom?

Można zrobić to osobiście, jeśli mieszkamy niedaleko adresata gratulacji lub podczas wspomnianego przyjęcia (organizuje się je zazwyczaj w drugim trymestrze ciąży). Jeśli chcemy pogratulować parze, od której mieszkamy daleko lub z którą dawno nie mieliśmy kontaktu – najlepiej wykorzystać wiadomość elektroniczną lub po prostu rozmowę telefoniczną.

Komentarze