Gratulacje z okazji narodzin dziecka

Narodziny dziecka to wyjątkowy, doniosły moment w życiu każdego rodzica. Tego dnia można liczyć na życzliwość i przychylność członków rodziny i przyjaciół, którzy w różnych formach ślą świeżo upieczonym rodzicom gratulacje z okazji narodzin potomstwa.


Gratulacje z okazji narodzin dziecka mogą przybierać rozmaite formy i wszystko tak naprawdę zależy od inwencji twórczej ich nadawcy. Najczęściej chce się przekazać młodym rodzicom wsparcie mentalne i pozytywne odczucia względem nowonarodzonego członka rodziny. W gratulacjach tego typu najważniejsza jest szczerość gratulującego i słowa płynące prosto z serca.

Jak napisać gratulacje z okazji narodzin dziecka?

Każda oficjalna forma takich gratulacji powinna zawierać:

- datę i miejsce składania gratulacji (w formie pamiątki) oraz bezpośredni zwrot do adresatów (np. Kochani… albo Drodzy Aniu i Marku…),

- właściwą treść gratulacji ukazującą autentyczną radość z powodu pojawienia się dziecka na świecie,

- podpis (najlepiej odręczny).

W tekście gratulacyjnym można odnieść się do aspektów z prywatnego życia rodziców (jeśli takie są nam znane) i czasu ich oczekiwania na potomstwo.

Formy gratulacji z okazji narodzin dziecka

Najczęściej jest to forma ustna lub pisana. Współcześnie istnieje wiele firm i sklepów oferujących gotowe karnety z gratulacjami, które wystarczy uzupełnić odpowiednimi danymi. Oczywistym jednak jest, że należy w tym wypadku postawić na oryginalność - przy niewielkich uzdolnieniach plastycznych można wykonać samemu wspaniały upominek. Oprócz kartki czy listu oferujemy różne drobiazgi przydatne przy opiece na dzieckiem. Każdy prezent jest jednocześnie swego rodzaju formą gratulacji.

Jak przekazać takie gratulacje?

Współczesność pokazuje, że najłatwiej i najszybciej jest złożyć gratulacje za pośrednictwem komunikatora internetowego lub telefonu komórkowego. Rozwiązane takie jest szybkie i nie wymaga organizowania spotkania z adresatem gratulacji, a szczególnie wskazane, jeśli dzieli nas większa odległość.

 

Komentarze