Gratulacje z okazji złożenia przysięgi wojskowej

Złożenie przysięgi wojskowej zawsze jest doniosłym wydarzeniem, które jedocześnie oznacza przysięgę obrony Ojczyzny i poświęcenia się dla jej dobra, jeśli zajdzie taka potrzeba. Taka okazja wymaga szczególnego świętowania i gratulacji związanych przede wszystkim z odwagą do podjęcia takiej decyzji.

 

Gratulacjom z okazji złożenia przysięgi wojskowej towarzyszą zazwyczaj kwiaty, które kierują członkowie rodziny i przyjaciele. Jest to jednocześnie okazja do świętowania ważnej życiowej decyzji żołnierza i jego wyboru na przyszłość. Aby gratulacje kierowane z tej okazji stanowiły w kolejnych latach pamiątkę dla zainteresowanego, przygotowuje się je zazwyczaj w formie pisemnej.

Jak napisać gratulacje z okazji złożenia przysięgi wojskowej?

Tekst gratulacji (niezależnie czy zapisany tradycyjne, czy w formie elektronicznej) powinien zawierać kilka stałych elementów:
- zwrot Gratuluję albo Składam najszczersze gratulacje…,
- właściwą treść gratulacji (gratulujemy samego dołączenia w szeregi wojska i łączymy to z życzeniami spełnienia zawodowego, pomyślności, zdrowia czy innych aspektów ważnych dla samego zainteresowanego, wyrażamy tym samym podziw i uznanie dla jego, nieraz trudnej, wymagającej odwagi decyzji),
- podpis nadawcy.

Formy gratulacji z okazji złożenia przysięgi wojskowej

Oprócz tradycyjnie napisanej i podpisanej kartki okolicznościowej czy zbiorowego listu ciekawym pomysłem jest też prezent w formie rzeczowej, który sprawi obdarowywanemu radość. Jeśli dobrze znamy osobę składającą przysięgę, na pewno będziemy wiedzieli, czy przypadnie mu do gustu. Może to być przedmiot pomocy w jego pracy zawodowego żołnierza.

Jak dostarczyć gratulacje z okazji złożenia przysięgi wojskowej?

Jest to zazwyczaj tak doniosły moment, że obecni podczas tej uroczystości przyjaciele i członkowie rodziny zazwyczaj zapraszają adresata gratulacji na wspólny, uroczysty posiłek, podczas którego kierują do niego serdeczne słowa. Jeśli mieszkając daleko, dowiadujemy się, że przysięgę składa nasz kolega, równie dobrze sprawdzi się rozmowa telefoniczna czy wiadomość elektroniczna.

Komentarze