Podziękowania dla gości

 

Podziękowania dla gości to forma występująca najczęściej w przypadku przyjęcia weselnego (choć takie podziękowania można tworzyć w zasadzie po każdym zorganizowanym przyjęciu np. urodzinowy czy imieninowym). Wesele to jednak okazja, w której tradycję podziękowania gościom wpisały się najmocniej.

Pary Młode prześcigają się w ciekawych o oryginalnych pomysłach na wyrażenie wobec swoich gości wdzięczności za obecność i wspólną zabawę w tym wyjątkowych dla nich dniu. Wśród tych wszystkich pomysłów warto pamiętać o podziękowaniu w formie pisemnej (może to być nawet krótki, zwięzły blankiecik) – będzie ona bowiem wspaniałą pamiątką dla adresata i miłym akcentem wyniesionym z przyjęcia.

Jak napisać podziękowania dla gości?
Niezależnie od długości i stylu podziękowań, należy zawszeć w nich kilka najważniejszych elementów, by zyskały odpowiednią rangę i znaczenie.
•    Dobrze jest zacząć od zwrotu grzecznościowego do konkretnej osoby (np. Kochana ciociu Maju.. albo Kochani Aniu i Marku…)
•    Właściwa treść podziękowań (w której zazwyczaj dziękujemy za świadkowanie podczas ceremonii kościelnej, obecność przy nas, w tak ważnym momencie, wspólną zabawę; czasami dziękuje się także za pomoc i zaangażowanie w organizację przyjęcia weselnego.
•    Podpis nadawcy

Dobrze jest, jeśli podziękowania dla gości nie zawierają starych, utartych formułek grzecznościowych, ale pisane są prosto od serca i szczerze.

Forma podziękowań dla gości
Tutaj pomysłów nie ma końca. Od tradycyjnej formy, w której dziękujemy gościom przy wyjściu, wręczając im alkohol, kawałek weselnego ciasta. Możemy przekazać im także jakiś drobiazg w formie pamiątki (np. z okolicznościowym grawerem).
Nie należy zapominać, że wszelkie gadżety oraz listy powinny towarzyszyć podziękowaniom słownym, które mają największe znaczenie.

Jak przekazać podziękowania dla gości
Można wyrazić je podczas przyjęcia, bezpośrednio po nim lub w ciągu kilku dni po weselu (w ostatnim przypadku przewagą jest możliwość przygotowania kolażu zdjęć z dotychczasowego życia. Podziękowania dla gości można również przesłać pocztą lub kurierem, dołączając do wiadomości wspólną fotografię.

Komentarze