Podziękowania dla lekarza

Podziękowania dla lekarza to forma wyrażenia wdzięczności przez pacjenta wobec specjalisty, który sprawnie, troskliwie, a jednocześnie profesjonalnie czuwał nad procesem leczenia. Z uwagi na fakt, że zawód lekarza jest obecnie jednym z najtrudniejszych i najbardziej wymagających, serdeczne podziękowania będą miłym akcentem.

 

Tego typu podziękowania mogą przybierać rozmaite formy i styl. Bardzo często pacjenci decydują się na kartkę okolicznościową oraz kwiaty. Warto pamiętać o kilku zasadniczych elementach, na których powinna opierać się treść podziękowań dla lekarza.

Jak napisać podziękowania dla lekarza?

Eleganckie pismo w formie estetycznego karnetu jest doskonałym sposobem na podziękowanie za fachową pomoc personelu medycznego. Powinno opierać się na kilku zasadniczych elementach:
- zwrocie grzecznościowym na początku (jego styl jest zależny od stopnia naszej relacji z lekarzem, choć ta zazwyczaj jest serdeczna i życzliwa, ale jednak oficjalna),
- właściwej treści podziękowań,
- własnoręcznym podpisie.

Taki elegancki karnet z pewnością będzie stanowić dla lekarza miłą pamiątkę i przyczynę satysfakcji zawodowej.

Formy podziękowań dla lekarza

Oprócz wypisanej kartki z podziękowaniami lekarzowi wręczamy zazwyczaj kwiaty lub drobny upominek rzeczowy. Nie każdemu jednak wolno taki przyjmować ze względu na zawodową etykę. Podziękowania dla lekarza w formie pisanej nie powinny jednak stanowić żadnego problemu i wprawiać w zakłopotanie.

Jak przekazać podziękowania lekarzowi?

Robimy to zazwyczaj osobiście tuż przed wyjściem ze szpitala po zakończeniu leczenia lub w trakcie jednej z wizyt u tego konkretnego specjalisty. Podziękowania dla lekarza w naszym imieniu może przekazać także ktoś z naszych bliskich, jeśli sami nie jesteśmy w stanie się z nim spotkać.

Komentarze

~ swe
1/14/23, 9:25 AM
tego nie miałam w szkole