Podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców tworzy się w rozmaitych okolicznościach i z różnych okazji. Niezależnie od tego warto, by płynęły one prosto z serca, a najlepiej miały charakter spersonalizowany. Należy pamiętać, że słowa te na zawsze zapadną w pamięci zainteresowanych jako wspaniała pamiątka.

 

Momentem, w którym najczęściej tworzy się specjalne podziękowania dla rodziców, jest ślub i wesele. To wzruszający dzień, w którym (symbolicznie) państwo młodzi „opuszczają” swoje rodzinne domy, by wspólnie założyć nowy, własny. Bardzo często jedną z kluczowych chwil podczas przyjęcia weselnego są właśnie oficjalne podziękowania dla rodziców, kierowane do nich przez młodą parę.

Jak napisać podziękowania dla rodziców?

Choć przybierają one zazwyczaj formę ustną, to najczęściej towarzyszy im jakiś podarek lub kartka okolicznościowa, lub specjalny list. Zawiera się w nich podziękowania za trud włożony w wychowanie, pomoc w trudnych, życiowych momentach, wyrozumiałość i cierpliwość, jak również wsparcie w organizacji samej uroczystości ślubu i wesela. Jeśli dodatkowo chcemy to wszystko zapisać, powinniśmy pamiętać o kilku zasadniczych elementach takiej formy, czyli o:
- zwrocie grzecznościowym (np. Drodzy Rodzice…; Najukochańsi Mamo i Tato…),
- okazji, z jakiej składamy podziękowania,
- właściwej treść podziękowań,
- podpisie (najlepiej własnoręcznym obojga małżonków).

Forma podziękowań dla rodziców

Panna młoda dziękuje swoim rodzicom, a pan młody swoim, przy czym każde z nich powinno wspierać w przemowie swoją drugą połówkę. Uroczystym podziękowaniom towarzyszy zazwyczaj muzyka (jest to utwór wybrany specjalnie przez młodych z dedykacją dla rodziców), która nadaje tej chwili szczególnego nastroju. Podziękowaniom dla rodziców (słownym czy pisemnym) towarzyszy również podarek rzeczowy oraz kwiaty. Popularnym rozwiązaniem są kosze słodyczy czy inne produkty spożywcze w spersonalizowanych opakowaniach (np. miody smakowe) albo alkohol (wieloletnia whisky czy wino wysokiej klasy).

Obecnie młodzi małżonkowie mają coraz ciekawsze pomysły na sprawienie przyjemności swoim rodzicom. Do najbardziej interesujących należą:
- bilety na wydarzenia kulturalne,
- vouchery rozrywkowe (np. do term podhalańskich czy na zabiegi spa),
- pamiątkowe przedmioty ze specjalnym grawerem (np. medale, spinki do mankietów, biżuteria),
- koszulki z zabawnymi hasłami lub zdjęciami,
- własnoręcznie przygotowany album ze zdjęciami lub księga wspomnień.

Jak przekazać podziękowania dla rodziców?

Najczęściej odbywa się to albo po pierwszym tańcu pary młodej albo w połowie przyjęcia weselnego. Jest to podniosła chwila, w której gospodarze (z pomocą zespołu lub DJ-a) zapraszają rodziców na środek sali, a pozostali goście otaczają ich w kole. Jedną z ciekawych form przekazania rodzicom podziękowań jest również wcześniejsze nagranie krótkiego filmu/spotu, w którym występują przyszli małżonkowie i w którym w ciekawej, zabawnej, ale i wzruszającej formie dziękują za wkład włożony w kształtowanie ich osobowości. Taki film z pewnością będzie wspaniałym, oryginalnym urozmaiceniem tego wyjątkowego dnia zaślubin i niezapomnianą pamiątką dla samych rodziców.

Komentarze