Uroczystość przyjęcia pierwszej komunii świętej jest jednym z najważniejszych dni w życiu każdego chrześcijanina. W tym dniu rodzina i przyjaciele dziecka spotykają się nie tylko w kościele, ale również na specjalnie zorganizowanym przyjęciu. Warto zachować elegancką, oficjalną formę zaproszenia gości na komunię świętą.
Istnieje wiele naprawdę różnych form zaproszeń na komunię świętą. Najpopularniejsza wciąż pozostaje tradycyjna wersja pisana, wysyłana z odpowiednim, kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Aby uniknąć niedopowiedzeń i niepewności w gronie gości, dobrze jest pamiętać o najważniejszych elementach, które w treści zaproszenia komunijnego powinny się znaleźć.
Jak napisać zaproszenie na komunię świętą?
Możemy sami stworzyć treści blankietu zaproszenia lub zamówić gotowe wzory z pozostawionym do uzupełnienia miejscem (np. na nazwisko adresata czy adres uroczystości). Przy pracy całkowicie samodzielnej pamiętajmy, aby w treści zaproszenia ująć:
- kto zaprasza na uroczystość,
- kto jest zapraszany na uroczystość,
- jaka jest dokładnie okazja zaproszenia,
- gdzie i kiedy (adres) odbędzie się uroczystość,
- gdzie i kiedy (godzina) odbędzie się przyjęcie po uroczystości.
Dobrze będzie w kilku słowach wyrazić, jak będzie nam miło, jeśli adresat zjawi się na przyjęciu komunijnym.
Formy zaproszeń na komunię świętą
Najczęściej decydujemy się na klasyczny blankiet zaproszenia, zazwyczaj z symbolicznym motywem kielicha, hostii czy winogron. Na tak przygotowanej karcie wypisujemy wszystkie niezbędne informacje dotyczące uroczystości i przyjęcia. Inną formą zaproszenia na komunię jest zaproszenie osobiste, ustne lub telefoniczne. W sklepach, księgarniach czy sklepach papierniczych dostępnych jest duży wybór karnetów w różnym stylu – bardziej lub mniej zdobionych. Mogą one stanowić dla zaproszonego miłą pamiątkę.
Jak przekazać zaproszenie komunijne?
Jeśli z adresatami dzieli nas większa odległość, zaproszenia na komunię świętą wysyłamy pocztą lub przesyłką kurierską. Natomiast gdy tylko jest to możliwe, wybieramy osobiste spotkanie „na żywo”, podczas którego takie zaproszenie wręczamy. O fakcie wysłania karnetu możemy także uprzedzić telefonicznie.
Komentarze