Zaproszenia na osiemnastkę

Osiemnaste urodziny to jedna z najważniejszych dat w życiu każdego młodego człowieka. Zyskuje on wówczas wiele przywilejów, ale również zobowiązań. Tradycyjnie ukończenie 18. roku życia uznaje się za „wkroczenie” w dorosłość. Z tej okazji solenizant organizuje zazwyczaj huczne, a na pewno wyjątkowe przyjęcie.

 

Skoro okoliczność ukończenia 18 lat jest tak szczególna, równie interesująca powinna być forma zaproszenia na osiemnastkę (potoczne określenie przyjęcia urodzinowego). Gośćmi są zazwyczaj nasi rówieśnicy, ale jeśli decydujemy się spędzić ten dzień w gronie rodzinnym (z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami), to będzie to równie miłe wspomnienie. Niezależnie od wybranego wariantu, przygotowując zaproszenie, warto pamiętać, że powinno się na nim znaleźć kilka ważnych informacji.

Jak napisać zaproszenie na osiemnastkę?

Zaproszenie możemy wykonać/zaprojektować samodzielnie lub zamówić gotowy wzór. Niezależnie od wybranego wariantu musimy pamiętać o umieszczeniu na nim:
- zwrotu grzecznościowego,
- imienia/nazwiska zapraszającego,
- imienia/nazwiska zapraszanego,
- dokładnego miejsca i daty przyjęcia,
- ew. prośby o potwierdzenie obecności z odpowiednim wyprzedzeniem.

Forma zaproszeń na osiemnastkę

Zaproszenie na osiemnastkę może mieć formę nieco bardziej żartobliwą lub typowo oficjalną, formalną (wszystko zależy od adresata i stopnia naszej relacji z nim). Osiemnaste urodziny to jednak radosny i beztroski czas, dlatego warto wprowadzić akcent wesołości i lekkości już na etapie zaproszenia. Mogą się na nim znaleźć zabawne wierszyki czy elementy graficzne. Oprócz tradycyjnego karnetu zaproszenie na osiemnaste urodziny może odbyć się za pośrednictwem rozmowy telefonicznej, a rzadziej wiadomości elektronicznej (a jeśli już, to w formie graficznej).

Jak przekazać zaproszenie na osiemnaste urodziny?

Najlepiej osobiście, o ile mieszkamy niedaleko adresata. Jeśli dzieli nas większa odległość, możemy skorzystać z usługi poczty lub kuriera, a o fakcie wysłania zaproszenia dobrze jest wówczas odbiorcę uprzedzić. Jeśli nie decydujemy się na formę pisaną, zaproszenie osiemnastkowe może przybrać postać rozmowy przez telefon lub wiadomości elektronicznej (zwłaszcza jak chodzi o osoby w podobnym wieku).

Komentarze