Zaproszenia na studniówkę

Bal studniówkowy to wyjątkowa okazja do beztroskiej zabawy, urządzana wedle zwyczaju na ok. 100 dni przed egzaminem maturalnym. Jako osobę towarzyszącą możemy zabrać ze sobą naszą sympatię lub znajomego. Niezależnie od tego, kto będzie naszym partnerem, warto zadbać o odpowiednią formę zaproszenia na studniówkę.

 

Zaproszenia na studniówkę mogą zachować formę typowo elegancką lub bardziej żartobliwą. W treści takiego zaproszenia musi się znaleźć kilka najważniejszych informacji.

Jak napisać zaproszenie na studniówkę?

Papierowe zaproszenie pełni przede wszystkim rolę kurtuazyjną, jednak przy jego tworzeniu należy pamiętać o podstawowych elementach, czyli o:
- zwrocie grzecznościowym (np. Mam przyjemność zaprosić…; Serdecznie zapraszam…),
- imieniu i nazwisku adresata zaproszenia,
- imieniu i nazwisku nadawcy,
- dokładnej nazwie przyjęcia,
- miejscu (adres lokalu) oraz dacie.

Ewentualne można też zawrzeć informacje dodatkowe (np. co należy zabrać ze sobą, jaki obowiązuje dress code itp.)

Forma zaproszeń na studniówkę

Zaproszenie na bal studniówkowy w eleganckiej formie okolicznościowego karnetu jest najpopularniejszym rozwiązaniem, jednak równie często decydujemy się na przekazanie zaproszenia w formie ustnej, podczas osobistego spotkania z wybranym partnerem. Jak zostało powiedziane, może mieć ono charakter oficjalny, poważny lub nieco bardziej swobodny czy wręcz humorystyczny (wiele zależy od stopnia naszej znajomości z konkretną osobą). Zdarza się również, że decydujemy się na zaproszenie osoby, z którą wcześniej nie mieliśmy kontaktu. W takiej sytuacji wypada, by zaproszenie studniówkowe było eleganckie i w poważnym tonie.

Jak przekazać zaproszenie na studniówkę?

Najlepiej zrobić to osobiście, podczas spotkania np. przy kawie. Jest to doskonała okazja do rozmowy, odświeżenia znajomości, podtrzymania kontaktu i przekazania dodatkowych informacji dotyczących balu, które będą zawarte również w treści karnetu. Jeśli nasza wybranka/wybranek mieszkają w większej odległości od nas, możemy zdecydować się na wysyłkę zaproszenia za pośrednictwem poczty lub firmy kurierskiej.

Komentarze