Zaproszenia na urodziny

W zależności od tego, w jaki sposób planujemy zorganizować świętowanie swoich urodzin, zaproszenia na urodziny przybierają rozmaite formy i style. Często decydujemy się na tradycyjną formę pisaną, która kieruje się swoimi zasadami – warto o nich pamiętać, tworząc tekst zaproszenia urodzinowego.

 

Urodziny to wyjątkowy dzień w roku – jest to czas, który chcemy przeważnie spędzić z bliskimi nam osobami (rodziną i przyjaciółmi). Najpopularniejszą formą świętowania jest zorganizowanie okolicznościowego przyjęcia – często solenizanci przygotowują spotkania w wybranych stylach tematycznych, np. bajkowym, kowbojskim itp. Wówczas zaproszeni goście zobowiązani są do odpowiedniego przebrania się, co przekłada się na świetną zabawę. Inni wolą tradycyjną formę spotkania towarzyskiego przy dobrym jedzeniu i szampanie.

Jak napisać zaproszenie na urodziny?

Niezależnie od tego, jaką formę przyjęcie wybierzemy, zaproszenie pisane zawsze powinno zawierać kilka kluczowych informacji, mianowicie:

1) kto zaprasza na przyjęcie;

2) kto jest zapraszany na przyjęcie i z jakiej dokładnie okazji (warto wspomnieć, które to urodziny);

3) miejsce i godzinę rozpoczęcia wydarzenia (należy podać dokładny adres);

4) prośbę o potwierdzenie swojej obecności z odpowiednim wyprzedzeniem (warto wysłać zaproszenia na tyle wcześnie, aby nasz gość mógł się określić i ułożyć plany tak, by móc się pojawić).

Właściwa treść zaproszenia na urodziny i jej styl powinny być dostosowane do rodzaju relacji, jaka łączy nas z adresatem. Jeśli nie są to stosunki zażyłe, a ponadto odbiorca jest osobą starszą, wówczas nasze słowa powinny być bardziej wyważone i eleganckie. Jeśli zapraszamy członka rodziny lub bliskiego przyjaciela, to styl zaproszenia z okazji urodzin może być bardziej swobodny.

Należy pamiętać o umieszczeniu na początku treści zaproszenia odpowiedniego nagłówka w formie bezpośredniego zwrotu do gościa (koniecznie pisanego z wielkiej litery).

Forma zaproszenia urodzinowego

Zaproszenie w formie pisanej może mieć charakter poważny lub zabawny, jako rymowany wierszyk zapraszający na przyjęcie. Inną drogą zaproszenia gości na okolicznościowe przyjęcie jest wysłanie wiadomości elektronicznej lub rozmowa telefoniczna. Bliskich można zaprosić również podczas osobistego spotkania na żywo.

Jak przekazać zaproszenie na urodziny?

Jeśli jest to okolicznościowy karnet, najlepszym wyborem będą usługi Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej. Jeśli chcemy zaprosić naszych gości słownie, dobrze jest wykonać telefon lub umówić na się krótkie spotkanie, podczas którego albo zaprosimy osobę słownie, albo przekażemy kartkę do rąk własnych.

 

Komentarze

~ XD2115
4/18/23, 6:46 AM
nie działa