Życzenia miłosne

 

Życzenia o charakterze miłosnym przekazuje się w bardzo różnych okolicznościach i okazjach. Czasem może być to wpis do pamiętnika, a czasem po prostu forma wyznania uczucia. Podobnie jak powodów, tak form życzeń miłosnych może być bardzo wiele, począwszy od rymowanych wierszyków, a kończąc na wysublimowanych utworach poetyckich.

 

Niezależnie od tego, czy adresatem życzeń miłosnych jest bliska nam osoba, czy osoba, z którą nie łączą nas żadne relacje (choćbyśmy tego chcieli), chcemy, aby słowa, które do niej kierujemy, brzmiały wyjątkowo.

Jak napisać życzenia miłosne?

Miłym sposobem na wyrażenie uczucia swojej sympatii lub osobie, której sympatię chcemy uzyskać, są romantyczne, rymowane wierszyki o tematyce miłosnej. Motywami takich życzeń są najczęściej kwiaty, zjawiska przyrody, zwierzęta czy po prostu emocje oraz stany wewnętrzne. Niezależne od stopnia relacji nadawcy i adresata życzeń miłosnych warto, by zawierały one kilka podstawowych elementów:

1) bezpośredni zwrot do adresata (w nagłówku),

2) właściwą treść w wybranej formie (klasycznej lub wierszowanej),

3) odręczny podpis, miejscowość oraz datę powstania życzeń (w ramach pamiątki).

Ponadto warto, aby nasze życzenia miłosne były szczere, płynęły prosto z serca, a najlepiej, by były możliwie jak najbardziej spersonalizowane względem adresata.

Forma życzeń miłosnych

Nadawcy życzeń miłosnych mają naprawę szerokie pole do popisu. Oprócz klasycznych życzeń, które stanowią zapis naszych myśli, uczuć i emocji względem odbiorcy, coraz chętniej wybieramy wierszyki (w mniej lub bardziej humorystycznym tonie). Niektóre z nich świetnie sprawdzają się podczas niewinnego flirtu, zaś inne mają za zadanie wyznać miłość lub zapewnić o trwałości uczuć. Tego rodzaju wierszyki potrafią wprowadzić adresata w naprawdę dobry nastrój – każdy przecież lubi czuć się kochany i mieć tego świadomość.

Oprócz tradycyjnych życzeń pisanych można zdecydować się na bardziej oryginalną formę, np. występ artystyczny, specjalnie zadedykowaną piosenkę, propozycję wspólnego wyjazdu lub wyjście kulturalne. Popularnym pomysłem są także romantyczne gadżety z cytatami, zdjęciami lub grafikami, np. kubki, koszulki, długopisy itp.

Jak przekazać życzenia miłosne?

Najlepiej osobiście i w przyjemnej scenerii. Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto na taką sposobność poczekać. Jeśli to również jest niemożliwe, życzenia miłosne dobrze „ubrać” w elegancką formę kartki okolicznościowej lub szczerego listu i wysłać drogą pocztową. W dobie wszechobecnej elektronizacji taka tradycyjna forma z pewnością sprawi adresatowi naszych życzeń niemałą przyjemność.

Komentarze