Życzenia na Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to stosunkowo „młode” święto, które każdego roku przypada na dzień 30 września. Co ważne, jest to święto chłopców i mężczyzn w młodym wieku (w związku z tym nie należy mylić go z obchodzonym 10 marca Dniem Mężczyzny). W tym czasie panie mają okazję złożyć wyjątkowe życzenia na Dzień Chłopaka.

 

Święto to w różnych krajach przypada na inny dzień, np. w Wielkiej Brytanii czy Irlandii jest to 5 kwietnia, a w Norwegii 7 października. Panowie na Malcie świętują 7 lutego, a w Kanadzie 25 listopada. W naszej polskiej tradycji życzenia z okazji Dnia Chłopaka zwykło się składać 30 września. Ich nadawcami są przeważnie dziewczyny i kobiety (matki, żony, córki, narzeczone, siostry, ale również koleżanki i przyjaciółki). Panie miewają naprawdę ciekawe i oryginalne pomysły na zrobienie niespodzianki tego dnia.

Jak napisać życzenia na Dzień Chłopaka?

Jeśli decydujemy się na pisaną formę życzeń, można to zrobić w tradycyjny, elegancki sposób, wysyłając do zainteresowanego list lub okolicznościową kartkę (nic nie stoi na przeszkodzie, by tę ostatnią wręczyć również osobiście, razem z jakimś drobnym podarunkiem). Tworząc treść życzeń z okazji Dnia Chłopaka, należy pamiętać o:

1) nagłówku (o serdecznym, życzliwym charakterze), jego forma jest zależna od stopnia relacji, jaka łączy nas z adresatem życzeń,

2) właściwej treści życzeń (panie życzą zazwyczaj satysfakcji z pracy i życia prywatnego),

3) podpisie (najlepiej wygląda podpis własnoręczny).

Życzenia pisane mogą towarzyszyć mniej lub bardziej okazałemu upominkowi, który zostanie wręczony podczas indywidualnego spotkania lub na zorganizowanym przyjęciu.

Formy życzeń dla chłopaka

Oprócz ciepłych słów zapisanych na kartce życzenia tego dnia można przesłać również elektronicznie (i ten typ komunikacji jest najpopularniejszy wśród młodzieży). Posłużą do tego komunikatory internetowe takie jak Whats’ up czy Messenger.

Jeśli chcemy złożyć życzenia z okazji Dnia Chłopca na odległość, dobrym rozwiązaniem będzie także rozmowa telefoniczna. W szkole koleżanki z klasy chętnie przygotowują występy, małe, humorystyczne performance taneczno-wokalne (np. o kolegach ze swojej klasy).

Jak dostarczyć życzenia z okazji Dnia Chłopaka?

Najlepiej osobiście, w formie zabawnego wierszyka, wręczenia prezentu czy kwiatów. Jeśli nie mamy możliwości bezpośredniego kontaktu z nadawcą, dobrym rozwiązanemu okaże się wiadomość elektroniczna lub po prostu telefon.

Jeśli z adresatem łączy nas stosunkowo bliska relacja, możemy również wykorzystać pośredników, np. pocztę kwiatową

Komentarze