Życzenia sywlestrowe

Zabawa sylwestrowa to zawsze wyjątkowa forma świętowania odejścia starego i nadejścia nowego roku. Przyjęcia urządza się w ostatni dzień grudnia tak, by wspólnie bawić się w nocy poprzedzającej właściwy nowy rok. Nienależnie od tego, z kim spędzamy sylwestra, warto przygotować kilka oryginalnych życzeń na tę okoliczność.

Życzenia sylwestrowe opierają się przeważnie na motywie zabawy, na której spotykają się różni znajomi. Mogą mieć charakter poważny lub nieco bardziej żartobliwy, nawet w formie rymowanego wierszyka. W pisanej formie życzeń sylwestrowych należy pamiętać o najważniejszych elementach gwarantujących spójność i lekkość naszej wypowiedzi, zdarza się bowiem, że serdeczne słowa chcemy skierować do kogoś, kto mieszka dalej i z kim nie mamy bezpośredniego kontaktu.

Jak napisać życzenia sylwestrowe?

Formułę życzeń najczęściej dostosowuje się do charakteru relacji, jaka łączy nas z ich adresatem, oraz do jego sytuacji życiowej. Nowy Rok i Sylwester to niezwykle radosna okazja, więc życzenia związane są ze zdrowiem, powodzeniem, satysfakcją czy po prostu szczęściem i radością z życia, która w dniu sylwestra jest równie ważna. Życzenia z okazji sylwestra mogą odnosić się bezpośrednio do przebiegu przyjęcia sylwestrowego (kiedy życzymy komuś "dobrej zabawy" czy "hucznego sylwestra").

Redagując życzenia noworoczne, które zamierzamy wysłać listownie, warto pamiętać o kilku zasadach technicznych:
- można umieścić datę i miejscowość w prawym górnym rogu strony - będzie to dobra pamiątka tego szczególnego dnia,
- dobrze jest rozpocząć treść życzeń od zwrotu grzecznościowego, wyrażając tym samym szacunek i sympatię do adresata np. Droga Anno…albo Kochany Andrzeju (w przypadku bardziej poufałej relacji),
- na końcu życzeń noworocznych powinien znajdować się podpis nadawcy.

Forma życzeń sylwestrowych

Pisemna forma życzeń sylwestrowych to zazwyczaj kartka okolicznościowa, list, ale także wiadomość mailowa czy smsowa. Bardzo popularne są wiadomości tekstowo-graficzne zawierające zabawne obrazki czy animiacje, a także adekwatne do okazji cytaty i hasła. Jeśli jesteśmy gospodarzami przyjęcia, możemy pokusić się o jednorazowe przekaznie życzeń z okazji sylwestra naszym sąsiadom poprzez wywieszenie dużego baneru z treścią życzeń na płocie, ogrodzeniu czy ścianie domu. Taki akcent we wspólnej sąsiedzkiej przestrzeni na pewno wprawi wszystkich w dobry nastrój.

Jak przekazać życzenia z okazji sylwestra?

Najczęściej znajdujemy na to moment podczas samej zabawy. Tuż przed północą możemy także odbierać liczne telefony – to przyjaciele i członkowie rodzinny starają się złożyć wam najserdeczniejsze życzenia pomyślności udanego wieczoru. Tego wieczoru otrzymujemy również liczne wiadomości tekstowe na telefon - jest to najszybszy i najbardziej zwięzły sposób przekazania życzeń z tej okazji.

Komentarze