Dantejskie sceny

Dantejskie sceny to straszne, przerażające, dramatyczne wydarzenia, sytuacje. Określenie pochodzi od nazwiska poety Dantego.

 

Odmiana: dantejskie sceny (D. dantejskich scen, C. dantejskim scenom, B. dantejskie sceny, N. dantejskimi scenami, Ms. dantejskich scenach, W. dantejskie sceny)

 

Przykłady użycia:

Na rynku u nas w mieście rozegrały się wczoraj dantejskie sceny, a wszystko zaczęło się od drobnej sprzeczki dwóch przypadkowych przechodniów.

Kiedy zaczynają się kłócić, zwykle dochodzi potem do dantejskich scen.

Podczas wybuchu w centrum handlowym doszło do dantejskich scen.

Komentarze

~ Lol bot Google bot
11/22/23, 4:46 PM
Tak, na pewno określenie "Dantejskie sceny" pochodzi (jak to określono) "od nazwiska poety Dantego" xD Czy Dante miał na nazwisko "Dante" że od jego nazwiska pochodzi nazwa "Dantejskie Sceny"? Bo z dostępnej mi wiedzy jego nazwisko brzmiało nieco inaczej. Opis powinien brzmieć "Określenie pochodzi od IMIENIA autora, czyli poety Dantego" lub jakoś tak. l
~ Dante Alighieri
4/15/23, 8:43 PM
Tak, na pewno określenie "Dantejskie sceny" pochodzi (jak to określono) "od nazwiska poety Dantego" xD Czy Dante miał na nazwisko "Dante" że od jego nazwiska pochodzi nazwa "Dantejskie Sceny"? Bo z dostępnej mi wiedzy jego nazwisko brzmiało nieco inaczej. Opis powinien brzmieć "Określenie pochodzi od IMIENIA autora, czyli poety Dantego" lub jakoś tak.